Szukaj

Usługi dla biznesu

Czym się zajmujemy?

Prowadzimy dwa rodzaje projektów. Zajmujemy się prowadzeniem projektów szkoleniowych oraz projektów doradczych (konsultingowych). Bez względu na rodzaj projektu, zakres współpracy oraz charakter naszej odpowiedzialności za rezultaty podejmowanych działań skupiamy się na prowadzeniu projektów według ważnych dla nas zasad: 

1. Koncentracja na wynikach biznesowych i wskaźnikach. Zależy nam na tym, żeby nasi klienci uzyskiwani jak najlepsze wyniki biznesowe pracując jak najmniej. 

2. Proste metody uczenia. Dajemy gotowe rozwiązania, schematy arkusze, narzędzia, scenariusze rozmów. 

3. Krótki czas wdrożenia. Nasi klienci wdrażają poznawane rozwiązania już w trakcie projektu. To pozwala szybko zauważyć postępy i wyjaśnić możliwe wątpliwości. 

4. Minimalna skuteczna dawka. Chcemy spędzać z naszymi klientami dużo przyjemnego czasu, ale sam czas projektu skrócić do minimum. Po pierwsze uważamy, że to jest uczciwe. Nie marnujemy czasu swojego i naszych klientów na szkolenia, które nie są im potrzebne, na ćwiczenia projektowane tylko po to, żeby zapełnić czas szkolenia. Po drugie - chcemy pracować mniej. Skutecznie i sprawnie. 


W czym możemy Ci pomóc?


Optymalizacja efektywności 

Prowadzimy projekty doradczo-rozwojowe prowadzące do zwiększenia efektywności ludzi, zespołów i całych organizacji. 

Jak to robimy?

Podstawową usługą realizowaną w tym obszarze jest mapowanie i optymalizacja procesów wewnętrznych. 
Wynikiem tych usług są mapy procesów wewnętrznych wraz z wskaźnikami mierzącymi efektywność tych procesów. 

Mając taką mapę możemy dokonać oceny dojrzałości procesowej przedsiębiorstwa/zespołu, zdiagnozować miejsca mało efektywne, pomóc w określeniu granic odpowiedzialności za rezultaty działań, zaplanować dalsze działania optymalizujące wybrane procesy, zdiagnozować umiejętności potrzebne do realizacji procesów i rozwijać tylko te, które realnie wpłyną na wyniki biznesowe. 
Robimy to wszystko, żebyś mógł pracować mniej. 

Zarządzanie

Rozwijamy kompetencje menadżerskie w oparciu o konkretne schematy zachowań, arkusze ocen i scenariusze rozmów. 
Prowadzimy szkolenia ukierunkowane na konkretne działania menadżera. 

Pierwszym krokiem są działania prowadzące do zwiększenia efektywności zespołu, którym zarządza. W tym obszarze uczymy menadżerów jak stawiać cele, jak je monitorować, jak je rozliczać oraz w jaki sposób wpływać na efektywność ludzi. 

W drugim etapie pomagamy menadżerom zarządzać emocjami i relacjami w jego zespole. Pomagamy zrozumieć co się dzieje z pracownikami i zespołami na poszczególnych etapach rozwoju oraz dajemy konkretne narzędzia pomagające w różnych, często wymagających sytuacjach. 

W trzecim kroku pomagamy menadżerom planować rozwój umiejętności ich pracowników. Pomagamy diagnozować obszary wiedzy i umiejętności wymagająca rozwoju oraz pomagamy planować i realizować procesy rozwojowe. 

W pracy doradczej natomiast wspieramy menadżerów w procesach mentoringowycnh, pomagając im podejmować trudne decyzje, dostarczamy im wiedzy, rekomendujemy optymalne rozwiązania lub narzędzia. 
Robimy to wszystko, żebyś mógł pracować mniej. 

Sprzedaż

Pomagamy sprzedawać więcej poprzez rozwój trzech kontekstów. 
Po pierwsze pomagamy firmom podjąć właściwe decyzje dotyczące optymalizacji procesów związanych ze sprzedażą. Na tym etapie często zapadają strategiczne decyzje dotyczące portfolio produktów, metod dotarcia do klienta, narzędzi nadzorowania efektywności handlowców. 

Drugi obszar to wsparcie w zakresie lepszego przygotowania handlowców do prowadzenie rozmów sprzedażowych. Tutaj skupiamy się na przygotowaniu konkretnych argumentów - słów kluczy, których użycie zwiększa skuteczność sprzedaży. Pomagamy także przygotować odpowiedzi na możliwe obiekcje klientów. To pomaga stwierdzić, czy zwiększenie efektywności sprzedaży wymaga zwiększenia wiedzy o produktach, czy zwiększenia poziomu umiejętności sprzedażowych. 

Trzeci etap to zwiększanie poziomu umiejętności sprzedażowych. Jak to robimy? Bazujemy na wielu własnych doświadczeniach, najnowszych badaniach i współczesnej wiedzy psychologicznej. Dzięki temu możemy pokazywać w jaki sposób w głowach klientów zachodzą procesy decyzyjne i jak na te procesy wpływać. Szkolenia uzupełniamy narzędziami - konkretnymi wskazówkami, scenariuszami rozmów, prostymi działaniami prowadzącymi do zwiększenia skuteczności. 
Robimy to wszystko, żebyś mógł pracować mniej. 

Czy jesteś klientem dla nas?

Jeśli szukasz sposobu na usprawnienie pracy Twojego zespołu to dobrze trafiłeś. Pracujemy z różnymi klientami - od dużych korporacji po małe, rodzinne biznesy. Pracowaliśmy dla różnych branż. Specjalizujemy się w optymalizacji pracy firm produkcyjnych, IT, usługowych, R&D. 

Częstą sytuacją z jaką zgłaszają się nasi klienci jest spadek efektywności w firmach, które w ciągu ostatnich kilku lat mocno urosły, zatrudniły dużo pracowników i zaczynają odczuwać trudności w procesach decyzyjnych i w zarządzaniu coraz większym zespołem. 
Kolejną częstą sytuacją jest moment, w którym firma pracująca przez lata efektywnie próbuje nadal zwiększać swoją efektywność, lecz dochodzi do bariery, która wydaje się trudna do zrozumienia i przekroczenia. 

Jeśli zastanawiasz się w czym możemy Ci pomóc - zadzwoń do nas i sprawdź.